FUGOWANIE BRUKU

Nawierzchnie z kostki brukowej, w której szczeliny wypełniono piaskiem lub ewentualnie innym kruszywem z czasem tracą walory estetyczne i użytkowe. Porastają trawą, chwastami, mchem. Wymagają tym samym okresowego czyszczenia z roślinności, co prowadzi do wypłukania piasku.


zasypywanie kostki brukowej piaskiem kraków


Pierwszą opcją jest pozostawienie fug bez zasypywania. Mamy wtedy zdecydowanie lepszy odbiór wody opadowej, ponieważ zdecydowanie szybciej woda wsiąka miedzy kostkami. W miejscach gdzie spady są źle wykonane albo szosa znajduje się wyżej niż poziom gruntu posesji ma to duże znaczenie. Na „puste” fugi można wykonać oprysk chemiczny środkiem biobójczym i to w znacznym stopniu ograniczy rozwój niechcianych organizmów. 

Drugim rozwiązaniem jest zasypać kostkę specjalnym kruszywem, którym może być m.in. płukany piasek kwarcowy. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że ziarenka i zarodniki mchu i chwastów nie będą mieć tak łatwo żeby osiąść i zacząć porastać w fugach. Niektórzy lubią zasypane fugi, a inni wolą jak fuga jest bardziej pusta co uwydatnia strukturę bruku. Nie piszemy tutaj o sytuacji gdzie zasypuje się fugi nowo położonej kostki po to aby ją unieruchomić. W omawianych sytuacjach kostki brukowe są już kilkuletnie i nie grozi im przemieszczanie.


fugowanie kostki brukowej piaskiem kraków


Nasza firma stosuje wyłącznie płukany, oczyszczony i suszony drobnoziarnisty piasek kwarcowy. O odpowiedniej, dla danego typu bruku frakcji. W przeciwieństwie do zwykłego piasku nie posiada on zarodków chwastów ani pożywki dla nich. Dzięki zastosowaniu piasku kwarcowego przedłużamy czas dobrego wyglądu naszej kostki brukowej.


Doradztwo, wyceny i rezerwacje terminów – tel. 720 795 048
Mycie kostki brukowej Kraków Mycie kostki brukowej Tarnów Mycie kostki brukowej Nowy Sącz Mycie kostki brukowej Brzesko Mycie kostki brukowej Bochnia Impregnacja kostki brukowej Kraków Impregnacja kostki brukowej Tarnów Impregnacja kostki brukowej Nowy Sącz Impregnacja kostki brukowej Brzesko Impregnacja kostki brukowej Bochnia Czyszczenie kostki brukowej Kraków Czyszczenie kostki brukowej Tarnów Czyszczenie kostki brukowej Nowy Sącz Czyszczenie kostki brukowej Brzesko Czyszczenie kostki brukowej Bochnia