MYCIE / CZYSZCZENIE / ODGRZYBIANIE ELEWACJI

Na czym polegają metody mycia fasad?

Mycie hydrodynamiczne polega na wykorzystaniu gorącej / zimnej wody pod wysokim ciśnieniem do zmywania zabrudzeń z danej powierzchni. Odpowiednio dostosowana moc strumienia doskonale nadaje się do usuwania pyłu, oleistych zabrudzeń. Czyszczenie powierzchni budynku jest trudnym procesem, który wymaga dużego doświadczenia. Agregat wysokociśnieniowy jest mocnym urządzeniem, którego niewłaściwe użycie może spowodować szkody - warto skorzystać z usług specjalistów. Mimo wszelkich środków bezpieczeństwa ciśnienie wody może być zbyt duże dla charakteru danej powierzchni.  Nasza firma stosuje metody wysokociśnieniowe jedynie w szczególnych przypadkach lub na życzenie klienta. Wszystko zależy od stanu technicznego budynku. Najczęściej zalecamy czyszczenie SOFTWASH, gdyż jest zdecydowanie bardziej bezpieczne, a jego efekty pozostają widoczne zdecydowanie dłużej.


mycie elewacji kraków


Metoda wysokociśnieniowa powoduje, że na elewację działa bardzo duża siła. Zbyt duże ciśnienie może zniszczyć słabą fasadę. Z reguły lepiej jest zastosować zdecydowanie bezpieczniejsze mycie softwash. Usuwa ono nie tylko trudne do wyeliminowania zanieczyszczenia, ale likwiduje także uciążliwe organizmy w postaci grzybów, alg, porostów i glonów. Softwash umożliwia także zaimpregnowanie powierzchni czyszczonej, co pozwala utrzymać efekty mycia przez dłuższy czas. 

Chemiczne odgrzybianie elewacji polega na całkowitym usunięciu skażenia mikrobiologicznego ze ścian elewacji. Możliwe jest to jedynie przy użyciu środków biobójczych, które rozpuszczają zielonkawy nalot, którym są m.in. algi i glony. Organizmy te widoczne są gołym okiem, mogą być koloru zielonego, ale i również przybierać inne kolory.

Mycie elewacji myjką typu Karcher samą wodą, nawet gorącą nie usunie zarodników grzybów będących w tynku. Użycie ogólnodostępnych specyfików czyszczących do elewacji może okazać się niewystarczające. Zabrudzenie wierzchnie zostanie co prawda usunięte skutecznie dla oka, natomiast taka ściana bez zastosowania specjalistycznych środków zarośnie ponownie zielonym nalotem.

Firma ARCO wykonuje odgrzybianie elewacji metodą chemiczną. Jest to skuteczna i bezpieczna dla elewacji metoda usuwania pleśni, alg, mchu i porostów porastających elewację. Za większość pracy polegającej usunięciu mikroorganizmów z elewacji odpowiedzialna jest nasza chemia odgrzybiająca. Wody pod ciśnieniem używamy do spłukania i domycia zabrudzeń wierzchnich ze ścian. Mycie elewacji samą wodą lub z dodatkiem ogólnodostępnych preparatów jest niewystarczające i daje pozorny efekt czystości na krótki czas. Nieodpowiednie mycie elewacji powoduje jej szybsze ponowne zabrudzenie. 

Rzetelne wykonanie usługi zapewnia doskonałe rezultaty. Każda elewacja jest inaczej wykonana i sposób, w jaki powinna być czyszczona nie zawsze jest taki sam. Odpowiednie czyszczenie elewacji wymaga odpowiedniego wyszkolenia i wielu lat doświadczenia.


czyszczenie elewacji brzesko


Softwash  – najlepsza metoda czyszczenie elewacji

Dlaczego warto wybrać metodę softwash? Niskociśnieniowe czyszczenie powierzchni usuwa zabrudzenia za pomocą specjalnych preparatów. Rozwiązanie to jest o wiele skuteczniejsze od metod wysokociśnieniowych, szczególnie jeśli chodzi o usuwanie mikroorganizmów. Softwash oprócz czyszczenia pozwala ochronić Twój dom przed zabrudzeniami na dłuższy czas. Mycie niskociśnieniowe to nowoczesna technologia, która zmniejsza do minimum możliwość uszkodzenia fasady budynku lub elewacji w czasie mycia. Jest to zdecydowanie najlepsza dostępna metoda, która gwarantuje najdłuższy efekt i zaawansowaną ochronę Twojego domu! Softwash jako jedyny przeciwdziała porostowi zanieczyszczeń mikrobiologicznych. Obecność grzybów, pleśni i porostów zawsze negatywnie oddziałuje dobre samopoczucie domowników. Środki stosowane w metodzie softwash usuwają zarodniki grzybów, alg i wszelkich innych porostów które zadomowiły się na elewacji - gwarantuje to że po roku elewacja nie będzie znowu zielona. Tradycyjne metody wysokociśnieniowe nie usuwają zarodników mikroorganizmów. Niskie ciśnienie w połączeniu z dobrymi środkami chemicznymi nadaje się do zastosowania w przypadku każdej powierzchni. 


mycie elewacji bochnia


Korzyści metody niskociśnieniowej SOFTWASH:

  • Niskociśnieniowe mycie elewacji tynkowej jest najbezpieczniejsze dla materiału budowlanego.
  • Metoda opiera się na wykorzystaniu teleskopów dozujących wodę i preparat pod niskim ciśnieniem.
  • Nie wymaga stosowania drabin które mogą uszkodzić fasade lub dach.
  • Zasięg roboczy z poziomu gruntu wynosi 12 metrów.
  • Nie wymaga wykorzystywania podnośnika koszowego. Obniża to koszt usługi o wynajem ciężkiego sprzętu.
  • Jest tańsza od mycia alpinistycznego, dlatego jest polecana do budynków o wysokości do 3-4 pięter (12 metrów). 
  • Metoda przez długi okres czasu zabezpiecza tynk przed ponownym zanieczyszczeniem biologicznym.


czyszczenie elewacji niepołomice


Firma ARCO stosuje dwie metody mycia elewacji:

- Nowoczesne niskociśnieniowe mycie, SOFTWASH
- Tradycyjne wysokociśnieniowe mycie, czyszczenie


Doradztwo, wyceny i rezerwacje terminów:
tel. 720 795 048