MYCIE / CZYSZCZENIE KOSTKI BRUKOWEJ

mycie kostki brukowej kraków


Mycie bruku polega na usunięciu wszelkich zabrudzeń m.in. mchu, porostów, tłustych plam. Do mycia wykorzystujemy maszyny wysokociśnieniowe spalinowe jak i elektryczne z użyciem wysokiej temperatury i środków chemicznych, które ulegają biodegradacji. Duża wydajność i moc maszyn zapewnia nam wysoką skuteczność w usuwaniu zanieczyszczeń i krótki czas realizacji zleceń. 


Usuwamy zanieczyszczenia z:

- mchów, porostów, glonów, alg i trawy

- zabrudzeń ropopochodnych, plam z oleju, tłuszczu, smaru, grilla

- zabrudzeń pobudowlanych, resztek zapraw cementowych, farb akrylowych, ftalowych, emulsyjnych oraz innych

- nalotów cementowych po spoinowaniu

- pozostałości gum do żucia


Po wyczyszczeniu bruku kostki brukowej warto zastosować impregnat, który zabezpieczy kostkę przed uciążliwymi zabrudzeniami, przebarwieniami, a także zapewni odporność na ścieranie, zarysowania i pękanie na skutek mrozu.


czyszczenie kostki brukowej krakówW jaki sposób wykonujemy mycie kostki brukowej?

W przypadku starych mocno zabrudzonych kostek porośniętych mchem, porostami i glonami  polecamy mycie połączone z odgrzybianiem tj. w pierwszej kolejności mycie kostki wysokowydajną profesjonalną myjką.
Drugim etapem w przypadku kostki brukowej porośniętej grzybami, glonami, porostami jest odgrzybianie. Preparat nakładamy precyzyjnym opryskiwaczem na już wyczyszczoną powierzchnię aby zabić resztki zarodników grzybów itp. - jest to bardzo ważny etap i należy go wykonać bezwzględnie po myciu (większość firm stosuje go przed myciem aby ułatwić sobie prace, wtedy jednak takie odgrzybianie nie zadziała).

Gdy powierzchnia wymaga zmycia tylko nalotów atmosferycznych i czy innych zabrudzeń pochodzenia nieorganicznego w zupełności wystarcza samo mycie. Jednak w przypadku gdy kostka ma już kilka lat wysoce zalecane jest nałożenie preparatu biobójczego który zaimpregnuje powierzchnię biologicznie. Mycie / czyszczenie prowadzi do otwarcia porów w danej powierzchni, co przekłada się na szybsze porastanie. Pominięcie bio-impregnacji w przypadku kostki mocno porośniętej glonem (ciemne okrągłe punkty) prowadzi do jego bardzo szybkiego odrostu.


Co wpływa na koszt?

Istnieje wiele czynników, które mają wpływ na cenę usługi, uzależniona jest od metrażu do czyszczenia, rodzaju i typu powierzchni, jej wieku, stanu zabrudzenia i sposobu jej położenia. Lokalizacja i charakterystyka terenu oraz indywidualne potrzeby i oczekiwania inwestora są równie istotnym elementem wyceny.

Główne czynniki to:
Ilość powierzchni do wyczyszczenia, typ zabrudzeń kostki brukowej: (mech, kurz, plamy po oleju, tłuste plamy, porosty, wykwity, zabrudzenia budowlane, plamy po piasku, farby, tynki, plamy rdzy i żelaza).
Rodzaj kostki brukowej (kostka przemysłowa, uszlachetniana, klinkierowa, bruk, kostka granitowa, płyty kamienne).
Indywidualne potrzeby i oczekiwania inwestora np. praca nocna, dodatkowe zabezpieczenia terenu.
Charakterystyka terenu na którym znajduje się kostka brukowa (ogród, teren publiczny, firma, teren prywatny, wśród drzew i krzewów, rodzaj kwiatostanu).
Inne utrudnienia techniczne (dostęp do wody, instalacji elektrycznej, zabezpieczenie terenu, ruch komunikacyjny).


usuwanie mchu, grzybów z kostki brukowej kraków


Ile trwa realizacja zlecenia?

W zależności od stanu nawierzchni i dostępności wody/energii elektrycznej jesteśmy w stanie umyć od 200m2 do 500m2 dziennie.


Co powinienem udostępnić do wykonywania usług?

Potrzebujemy tylko dostępu do czystej wody zimnej, w przypadku gdy inwestor nie posiada dostępu do gniazda siłowego 380/400v używamy myjki spalinowej. Ponadto dostęp do wody powinien mieć przepływ wody przynajmniej 15 litrów na 60 sekund. Jeśli wydatek wody jest mniejszy prosimy o taką informację. Można to sprawdzić mierząc ile wody zostanie nalane do wiaderka przez 60 sekund.


Czy przyjeżdżamy wycenić usługi?

Jesteśmy fachowcami z doświadczeniem. W większości przypadków jesteśmy w stanie wycenić usługę telefonicznie jednak gdy tylko inwestor potrzebuje wcześniejszej wyceny to nie stanowi to dla nas problemu. Wycenę telefoniczną traktujemy wiążąco.


impregnacja kostki brukowej kraków


Czy sam mogę wykonać takie czyszczenie / mycie?

Często po przyjeździe do klienta okazuje się że w jego garażu stoi myjka ciśnieniowa. Dlaczego zatem decydują się na nasze usługi? Sprzęt z domowych serii na 230V typu Karcher K5-7 jest po prostu zbyt słaby aby porządnie umyć kostkę, nadaje się co najwyżej do bieżącego przepłukania powierzchni. Musisz wiedzieć, że potrzebujesz porządnej, siłowej (380/400v) lub spalinowej myjki ciśnieniowej aby móc dobrze czyścić zabrudzenia w zadowalającym tempie. Dodatkowo istnieją różne ryzyka np. ryzyko uszkodzenia wzroku (odpryski błota, piasku i wody w twarz mające miejsce podczas operowania pistoletem ciśnieniowym ręcznym), ryzyko uszkodzenia mienia (elewacja, rośliny, auta, elementy lakierowane, wypłukanie fug, szkody od chemii). Co więcej istnieje wiele innych ryzyk na które jesteś narażony szczególnie wykonując czyszczenie takich powierzchni po raz pierwszy. 


Sprawdź swojego wykonawce przed zamówieniem usługi!

Aby oferować swoje usługi w tej branży nie potrzeba wielkich inwestycji. Wielu początkującym Wykonawcą wydaje się, że karcher z sieciówki za tysiąc złotych i płyn do mycia kostki za kilkadziesiąt złotych wystarczy. Bądź ostrożny i sprawdź czy wykonawca posiada opinie od klientów, polecenia, czy przypadkiem nie jest to osoba tylko dorabiająca sobie w ten sposób. Ceny na rynku za czyszczenie kostki brukowej są bardzo podobne a różnica w całokształcie i jakości usługi może być ogromna. Nie jednokrotnie nasi klienci opowiadali nam o poprzednich wykonawcach i bardzo często słyszeliśmy np. o: pochlapanej i nie opłukanej okolicy bruku, spłukaniem urobku na drogę i pozostawieniem, uszkodzonej architekturze ogrodu, spaleniem roślin nieodpowiednią bądź nieumiejętnie nałożoną chemią.


Dla nas najważniejsze jest zadowolenie klienta. Od samego początku naszej działalności dbamy o całokształt realizacji wykonywanych przez nas prac czyszczących. Dowody na to można znaleźć na naszych wizytówkach firmowych w portalach takich jak Google, Fixly, FaceBook i innych.


Doradztwo, wyceny i rezerwacje terminów – tel. 720 795 048