IMPREGNACJA KOSTKI BRUKOWEJ

Jakie korzyści zyskamy dzięki impregnacji kostki brukowej?


– Impregnacja kostki wydłuża jej trwałość, spowalnia procesy erozji materiału, szczególnie w przypadku częstego przechodzenia przez granice 0°C, co w naszym klimacie zdarza się bardzo często.
– Impregnacja ułatwia ewentualne czyszczenie, szczególnie z plam oleju, dzięki czemu estetyka kostki jest zachowana przez długi czas.
– W okresie zimowym dzięki zaimpregnowanej kostce, ułatwione jest odśnieżanie i odladzanie, za sprawą tego, że do suchego podłoża trudniej przywiera zamarznięty lód i śnieg.
– Impregnacja jest trwała nawet do kilku lat od naniesienia, wybierając nowoczesny preparat na bazie silanów, mamy gwarancje najdłuższego efektu ochronnego.
– Promienie słoneczne sprawiają że kolor kostki blaknie i powstają jasne przebarwienia. Impregnacja chroni kostkę brukową przed promieniami UV.
– Impregnaty spowalniają procesy porastania kostki wszelkiego rodzaju porostami, grzybami i innymi mikroorganizmami


impregnacja kostki kraków          


Jaki preparat wybrać do impregnacji kostki brukowej?

Bezbarwne impregnaty dzielą się też na silikonowe, które zmieniają wrażenia dotykowe i zatykają naturalne kapilary oraz te na bazie silanów, które nie zmieniają paroprzepuszczalności i nie zatykają kapilarów. Wybierając nowoczesny preparat opracowany w nanotechnologii na bazie silanów mamy pewność że efekty impregnacji będą najdłuższe.

Nasza firma stosuje tylko i wyłącznie impregnaty na bazie silanów (krzemianowe). Tanie preparaty do impregnacji na bazie silikonów po czasie brzydko przebarwiają powierzchnie - już nie jednokrotnie byliśmy proszeni o usunięcie tych powłok (naniesionych przez inne firmy/samodzielnie przez właścicieli).


impregnacja kostki tarnów


Impregnacja z mokrym efektem, pogłębieniem koloru:

Niestety nasze doświadczenia doprowadziły do całkowitego wycofania tej rodzaju impregnacji z oferty. Preparaty te, nawet najdroższe, oferują bardzo krótką trwałość, rzędu kilku miesięcy w nasłonecznionych miejscach. Dodatkowo blokują kapilary przez co woda zdecydowanie dłużej utrzymuje się na powierzchni co prowadzi zimą do uciążliwych oblodzeń powierzchni. Trzeba mieć też na uwadze że mokry efekt utrzyma się zdecydowanie dłużej w zacienionych miejscach a w nasłonecznianych szybko zniknie. Prowadzi to do nawet kilkuletnich różnic w odcieniu bruku co raczej przez nikogo nie jest efektem pożądanym. Z doświadczenia też wiemy że na bruku o jaśniejszym odcieniu mniej widoczne są typowe zabrudzenia naniesione/atmosferyczne.


Doradztwo, wyceny i rezerwacje terminów – tel. 720 795 048