BIO-IMPREGNACJA / DEZYNFEKCJA

Stosujemy profesjonalne środkami bio i grzybobójcze, które mają chronić kostkę brukową przed mchem, glonem i porostami. Jest to bardzo ważny aspekt dbania o bruk ponieważ zwłaszcza kilkuletnie glony są bardzo trudne do usunięcia. Zastosowanie środków chemicznych ochroni kostkę, a rozwój niechcianych organizmów zostanie zredukowany.


Chwasty i mech mogą pojawiać się nie tylko w spoinach pomiędzy kostką brukową, ale także na jej powierzchni. Ich porost możemy ograniczyć za pomocą specjalnych preparatów. Należy unikać mechanicznych sposobów usuwania mchów i osadów z powierzchni kostki innych niż woda pod ciśnieniem. Mogą bowiem doprowadzić do naruszania struktury materiału, co może być przyczyną obniżenia walorów estetycznych kostki brukowej oraz odporności na działanie czynników zewnętrznych.


zmywanie glonów mchów tarnów


Nasza firma oferuje zabezpieczenie powierzchni sprawdzonym preparatem bio i grzybobójczym. Zabieg ten przeprowadzamy z należytą ostrożnością w formie natryskowej, dzięki czemu dociera on we wszystkie zakamarki i zabezpiecza kostkę na kolejne lata. Szczególnie zalecamy go w zacienionych miejscach gdzie organizmy mają więcej wilgoci do rozwoju. Wysoce zalecamy zabezpieczenie biobójcze. Mycie ciśnieniowe otwiera pory materiałów przez co niechciane organizmy mają ułatwiony rozwój.


Dzięki sprawdzonym preparatom jesteśmy w stanie usunąć z kostki stary stwardniały glon. Jest on bardzo trudny w usunięciu domowymi sposobami w przeciwieństwie do mchu. Na zdjęciu poniżej 15 letnia kostka którą właściciel co rok mył domową myjką Karcher. Nie mogła sobie poradzić w usunięciu glonów, które to przez lata przybrały taki stan. Efekt po naszym myciu pokazuje dlaczego warto skorzystać z usług profesjonalistów.


mycie kostki zmywanie glonów mchów kraków brzesko tarnów


Poniżej przedstawiamy efekt zastosowania bio-impregnacji/dezynfekcji powierzchni. Na zdjęciach znajduję się dosyć stara porowata kostka która została umyta na całej powierzchni jednolicie. Na części został zastosowany bio-impregnat/dezynfekcja a na części nie. Zdjęcia zostały zrobione po około roku od mycia. Jak widać różnica jest ogromna, glon na dezynfekowanej kostce się nie odrodził.


zmywanie glonów mchów kostka brukowa kraków brzesko tarnów


czyszczenie glonów mchów kostka brukowa kraków brzesko tarnów


Doradztwo, wyceny i rezerwacje terminów – tel. 720 795 048
Mycie kostki brukowej Kraków Mycie kostki brukowej Tarnów Mycie kostki brukowej Nowy Sącz Mycie kostki brukowej Brzesko Mycie kostki brukowej Bochnia Impregnacja kostki brukowej Kraków Impregnacja kostki brukowej Tarnów Impregnacja kostki brukowej Nowy Sącz Impregnacja kostki brukowej Brzesko Impregnacja kostki brukowej Bochnia Czyszczenie kostki brukowej Kraków Czyszczenie kostki brukowej Tarnów Czyszczenie kostki brukowej Nowy Sącz Czyszczenie kostki brukowej Brzesko Czyszczenie kostki brukowej Bochnia