Firma ARCO zajmuje się profesjonalnym myciem, czyszczeniem kostki brukowej, ogrodzeń, elewacji i tarasów  w miejscowości Kraków i okolicach. Oferujemy specjalistyczne mycie ciśnieniowe powierzchni różnego rodzaju. Oprócz tego w naszej ofercie znajduje się również impregnacja, bio-impregnacja, fugowanie i malowanie bruku, ogrodzeń i elewacji. W swojej działalności wykorzystujemy najlepszy sprzęt i środki czystości o dużej skuteczności. W tej branży działamy już wiele lat i od początku stawiamy przede wszystkim na jakość wykonania swojej pracy. Świadczy o tym około setki pozytywnych opinii o naszej firmie - można je znaleźć w serwisach takich jak Google, Fixly, FaceBook i innych.

Nasza załoga składa się z wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników, którzy dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu poradzą sobie z usunięciem nawet najbardziej uporczywych plam znajdujących się na różnych powierzchniach. 

impregnacja kostki brukowej kraków

Metodę czyszczenia oraz dobór właściwych środków czyszczących zawsze dobieramy indywidualnie. Dzięki temu jesteśmy w stanie uzyskać efekt zadowalający klientów w 100% – który jest widoczny od razu!

W ciągu wielu lat  działalności wyczyściliśmy tysiące metrów kwadratowych kostki brukowej, elewacji i ogrodzeń. Działamy głównie na terenie województwa małopolskiego. Oprócz Krakowa i Brzeska (gdzie znajdują się nasze siedziby), obsługujemy zlecenia m. in. w Nowym Sączu, Tarnowie, Bochni, Dębicy, Niepołomicach, Wieliczce, Koszycach, Limanowej, Tuchowie, Dąbrowie Tarnowskiej, Nowym Brzesku i innych okolicznych miejscowościach. Obsługujemy również powiat świętokrzyski i podkarpacki. W żadnym wypadku nie pobieramy dodatkowych opłat za dojazd!


odgrzybianie kostki brukowej kraków


Mycie kostki brukowej na terenie Krakowa, w tym w jego dzielnicach: Wzgórza Krzesławickie, Stare Miasto, Grzegórzki, Prądnik Czerwony, Prądnik Biały, Łagiewniki-Borek Fałęcki, Krowodrza, Bronowice, Podgórze, Zwierzyniec, Dębniki, Podgórze Duchackie, Bieżanów-Prokocim, Czyżyny, Mistrzejowice, Bieńczyce, Swoszowice, Nowa Huta.

Czyszczenie kostki brukowej świadczymy także w obszarze powiatu krakowskiego oraz okolicach. Obszar naszych usług obejmuje m.in. gminy: Mogilany, Kocmyrzów-Luborzyca, Czernichów, Słomniki, Igołomia-Wawrzeńczyce, Skawina, Jerzmanowice-Przeginia, Krzeszowice, Liszki, Skała, Michałowice, Sułoszowa, Świątniki Górne, Wielka Wieś,  Zielonki, Iwanowice, Zabierzów.      

Poznaj naszą szczegółową ofertę i skontaktuj się z nami w celu rezerwacji terminu i uzyskania wyceny!


Kontakt: 

tel. 720 795 048,
email: myciekostkieu@gmail.com


impregnacja kostki brukowej kraków


Ile kosztuje mycie kostki w Krakowie?
Żeby to sprawdzić zapraszamy do naszego cennika.


Dlaczego warto wybrać firmę ARCO do czyszczenia kostki brukowej w Krakowie?
Przywiązujemy szczególną wagę do tego, aby całościowy proces mycia kostki brukowej nie polegał jedynie na pozbyciu się zabrudzeń, ale także na odpowiednią konserwację która zabezpieczy powierzchnie przed ponownym zanieczyszczeniem. Samo czyszczenie nie gwarantuje odpowiedniego zabezpieczenia przed różnego rodzaju warunkami, na czyszczoną powierzchnię nakładamy specjalne preparaty mające na celu m.in. zabezpieczenie przed zabrudzeniami, ponownym wzrostem grzybów, porostów, mchu, a także zwiększenie jej mrozoodporności. Impregnacja jest w stanie zabezpieczyć strukturę bruku i zwiększyć jego trwałość. W ten sposób nie tylko likwidowane są uporczywe zabrudzenia, ale także wzmocniona zostaje cała powierzchnia kostki. Umów profesjonalne czyszczenie kostki brukowej i ciesz się efektami na długo! 


mycie czyszczenie kostki brukowej kraków


Jak wygląda proces mycia, odgrzybiania kostki brukowej w Krakowie?

Usługa czyszczenia kostki brukowej w ARCO obejmuje:

  • mycie / czyszczenie profesjonalnymi urządzeniami wysokociśnieniowymi,
  • odgrzybianie / bio-impregnacja,
  • impregnacja hydrofobowa (wzmacniająca lub/i koloryzująca),
  • uzupełnianie fugi piaskowej.

Usuwamy:

  • tłuste plamy (m.in. oleje, ropę, benzynę i inne),
  • grzyby, porosty, algi, mchy, sadzę i inne zanieczyszczenia organiczne,
  • wykwity wapienne,
  • resztki zapraw cementowo-wapiennych,
  • stare gumy do żucia.

Chodniki, tarasy czy parkingi wyłożone kostką brukową są intensywnie użytkowane. Do zabrudzeń na bruku dochodzi w wyniku jej ciągłej eksploatacji. Piesi, przejeżdżające samochody czy warunki atmosferyczne prowadzą do powstania przebarwień, plam, pleśni i grzybów. Tym samym potrzebna staje się cykliczna kontrola jej powierzchni oraz okresowe czyszczenie. Przekonaj się, jak firma ARCO jest w stanie poradzić sobie z wyczyszczeniem Twojej powierzchni brukowej i zamów usługi już dzisiaj. 


Czyszczenie kostki brukowej - kompleksowa usługa Kraków

Zaczynamy zwykle od czyszczenia zasadniczego mechanicznego. Używamy w tym celu myjki wysokociśnieniowej elektrycznej lub spalinowej. Na tym etapie stosujemy tylko wodę ponieważ duża jej część spłynie do systemu korzeniowego okolicznej roślinności - jest to sposób w 100% ekologiczny.
Zabrudzenia bardziej wymagające usuwamy specjalnym środkiem do czyszczenia danej powierzchni - użyjemy wyłącznie bezpiecznego i biodegradowalnego detergentu. Nazywamy to doczyszczaniem chemicznym i korzystamy z niego tylko wtedy, kiedy powierzchnia naprawdę tego wymaga.
Końcowym etapem w przypadku kostki brukowej porośniętej grzybami, glonami, porostami jest odgrzybianie. Preparat nakładamy precyzyjnym opryskiwaczem na już wyczyszczoną powierzchnię aby zabić resztki zarodników grzybów itp. - jest to bardzo ważny etap i należy go wykonać bezwzględnie po myciu (większość firm stosuje go przed myciem aby ułatwić sobie prace, wtedy jednak takie odgrzybianie nie zadziała).

Mycie kostki brukowej Kraków, Czyszczenie kos

impregnacja, odgrzybianie kostki brukowej kraków


Impregnacja kostki brukowej - Kraków, Małopolska


Jakie korzyści zyskamy dzięki impregnacji kostki brukowej?

- Impregnacja kostek przedłuża ich trwałość i spowalnia proces erozji materiału, szczególnie w przypadku częstych przejść prze barierę 0°C, które często występują w naszym klimacie.
- Impregnacja zapobiega przedostawaniu się brudu i wilgoci do wnętrza kostki, ułatwiając jej czyszczenie, zwłaszcza z oleju.
- Zimą usuwanie śniegu i lodu staje się łatwiejsze, ponieważ zamarznięty lód i śnieg trudniej przyklejają się do suchych nawierzchni.
- Impregnacja utrzymuje się nawet do kilku lat od aplikacji, a wybierając nowoczesne preparaty na bazie silanów gwarantujemy najdłuższy efekt ochronny.
- Światło słoneczne powoduje blaknięcie kolorów i odbarwienia bruku. Impregnacja chroni kostkę brukową przed uszkodzeniami UV. 

Bezbarwne impregnaty dzielą się też na silikonowe, które zmieniają wrażenia dotykowe i zatykają naturalne kapilary oraz te na bazie silanów, które nie zmieniają paroprzepuszczalności i nie zatykają kapilarów. Wybierając nowoczesny preparat opracowany w nanotechnologii na bazie silanów mamy pewność że efekty impregnacji będą najdłuższe.

Nasza firma stosuje tylko i wyłącznie impregnaty na bazie silanów (krzemianowe). Tanie preparaty do impregnacji na bazie silikonów po czasie brzydko przebarwiają powierzchnie - już nie jednokrotnie byliśmy proszeni o usunięcie tych powłok (naniesionych przez inne firmy/samodzielnie przez właścicieli).


zabezpieczenie kostki brukowej kraków


Bio-impregnacja / odgrzybianie - czyli dezynfekcja i zabezpieczenie bruku w Krakowie


Nasza firma zapewnia zabezpieczenie powierzchni sprawdzonymi środkami bio i grzybobójczymi. Zabieg ten aplikujemy precyzyjnie poprzez natryskiwanie, dzięki czemu dociera on do wszystkich zakamarków i chroni kostkę na długie lata. Szczególnie polecamy stosowanie go w zacienionych miejscach, gdzie organizmy mają więcej wilgoci do rozwoju.

Zdecydowanie zalecamy zabezpieczenie biobójcze, gdyż mycie pod ciśnieniem otwiera pory materiału, ułatwiając rozwój szkodliwych organizmów. Na już oczyszczoną powierzchnię nakładamy preparat przeciwgrzybiczy za pomocą precyzyjnego spryskiwacza, aby zabić wszelkie pozostałości zarodników grzybów itp. – jest to bardzo ważny krok, który należy wykonać bezpośrednio po czyszczeniu.

Dodatkowo pragniemy podkreślić, że odgrzybianie powierzchni gorącą wodą lub tuż przed myciem daje bardzo mierne efekty. Preparaty nałożone przed myciem będą miały wpływ jedynie na zewnętrzną warstwę grzyba, a nie na sedno problemu (zarodniki grzybów mogą wytrzymać temperatury dochodzące do 100 stopni Celsjusza). Metody takie świadczą o braku podstawowej wiedzy i profesjonalizmu firmy; próbują jedynie przyspieszyć i uprościć proces czyszczenia Twoim kosztem. Jeśli firma stosuje takie metody, zdecydowanie odradzamy korzystanie z ich usług. Co więcej, niemal wszystkie te preparaty nałożone chwilę przed myciem przedostają się do spływającej w otaczającą roślinność wody.

Mycie kostki brukowej Kraków, Czyszczenie kostki brukowej Kraków, Impregnacja kostki brukowej Kraków, Renowacja kostki brukowej Kraków, Mycie kostki granitowej Kraków, Impregnacja kostki granitowej Kraków, Mycie ogrodzeń Kraków, Impregnacja ogrodzeń Kraków