MYCIE / CZYSZCZENIE


MYCIE / CZYSZCZENIE


Mycie bruku polega na usunięciu wszelkich zabrudzeń m.in. mchu, porostów, tłustych plam. Do mycia wykorzystujemy maszyny wysokociśnieniowe spalinowe jak i elektryczne z użyciem wysokiej temperatury i środków chemicznych, które ulegają biodegradacji. Duża wydajność i moc maszyn zapewnia nam wysoką skuteczność w usuwaniu zanieczyszczeń i krótki czas realizacji zleceń. 


Usuwamy zanieczyszczenia z:

- mchów, porostów, glonów, alg i trawy

- zabrudzeń ropopochodnych, plam z oleju, tłuszczu, smaru, grilla

- zabrudzeń pobudowlanych, resztek zapraw cementowych, farb akrylowych, ftalowych, emulsyjnych oraz innych

- nalotów cementowych po spoinowaniu

- pozostałości gum do żucia


Po wyczyszczeniu bruku kostki brukowej warto zastosować impregnat, który zabezpieczy kostkę przed uciążliwymi zabrudzeniami, przebarwieniami, a także zapewni odporność na ścieranie, zarysowania i pękanie na skutek mrozu.
W jaki sposób wykonujemy mycie kostki brukowej?

W przypadku starych mocno zabrudzonych kostek porośniętych mchem, glonami itp. polecamy 2 etapowe mycie tj. w pierwszej kolejności nałożenie na powierzchnię preparatu biobójczego i pozostawienie go na przynajmniej 12h aby mógł zabić wszelkie organizmy porastające kostkę. Drugi etap to mycie kostki wysokowydajną profesjonalną myjką.

Gdy powierzchnia wymaga zmycia tylko nalotów atmosferycznych i czy innych zabrudzeń pochodzenia nieorganicznego w zupełności wystarcza samo mycie. Jednak w przypadku gdy inwestor nie zdecyduje się na zaimpregnowanie bruku wysoce zalecane jest nałożenie preparatu biobójczego (w mniejszej dawce niż w wyżej opisanym przypadku) zapobiegawczo. Mycie / czyszczenie prowadzi do otwarcia porów w danej powierzchni, co przekłada się na szybsze porastanie głownie mchem ale i innymi organizmami.


Co wpływa na koszt?

Istnieje wiele czynników, które mają wpływ na cenę usługi, uzależniona jest od metrażu do czyszczenia, rodzaju i typu powierzchni, jej wieku, stanu zabrudzenia i sposobu jej położenia. Lokalizacja i charakterystyka terenu oraz indywidualne potrzeby i oczekiwania inwestora są równie istotnym elementem wyceny.

Główne czynniki to:
Ilość powierzchni do wyczyszczenia, typ zabrudzeń kostki brukowej: (mech, kurz, plamy po oleju, tłuste plamy, porosty, wykwity, zabrudzenia budowlane, plamy po piasku, farby, tynki, plamy rdzy i żelaza).
Rodzaj kostki brukowej (kostka przemysłowa, uszlachetniana, klinkierowa, bruk, kostka granitowa, płyty kamienne).
Indywidualne potrzeby i oczekiwania inwestora np. praca nocna, dodatkowe zabezpieczenia terenu.
Charakterystyka terenu na którym znajduje się kostka brukowa (ogród, teren publiczny, firma, teren prywatny, wśród drzew i krzewów, rodzaj kwiatostanu).
Inne utrudnienia techniczne (dostęp do wody, instalacji elektrycznej, zabezpieczenie terenu, ruch komunikacyjny).Ile trwa realizacja zlecenia?

W zależności od stanu nawierzchni i dostępności wody/energii elektrycznej jesteśmy w stanie umyć od 200m2 do 500m2 dziennie.


Co powinienem udostępnić do wykonywania usług?

Potrzebujemy tylko dostępu do czystej wody zimnej, w przypadku gdy inwestor nie posiada dostępu do gniazda siłowego 380/400v używamy myjki spalinowej. Ponadto dostęp do wody powinien mieć przepływ wody przynajmniej 15 litrów na 60 sekund. Jeśli wydatek wody jest mniejszy prosimy o taką informację. Można to sprawdzić mierząc ile wody zostanie nalane do wiaderka przez 20 sekund i pomnożyć to razy 3.


Czy przyjeżdżamy wycenić usługi?

Jesteśmy fachowcami z doświadczeniem. W większości przypadków jesteśmy w stanie wycenić usługę telefonicznie jednak gdy tylko inwestor potrzebuje wcześniejszej wyceny to nie stanowi to dla nas problemu. Wycenę telefoniczną traktujemy wiążąco.Czy sam mogę wykonać takie czyszczenie / mycie?

Często po przyjeździe do klienta okazuje się że w jego garażu stoi myjka ciśnieniowa. Dlaczego zatem decydują się na nasze usługi? Sprzęt z domowych serii na 230V typu Karcher K5-7 jest po prostu zbyt słaby aby porządnie umyć kostkę, nadaje się co najwyżej do bieżącego przepłukania powierzchni. Musisz wiedzieć, że potrzebujesz porządnej, siłowej (380/400v) lub spalinowej (13km) myjki ciśnieniowej aby móc dobrze czyścić zabrudzenia w zadowalającym tempie. Dodatkowo istnieją różne ryzyka np. ryzyko uszkodzenia wzroku (odpryski błota, piasku i wody w twarz mające miejsce podczas operowania pistoletem ciśnieniowym ręcznym), ryzyko uszkodzenia mienia (elewacja, rośliny, auta, elementy lakierowane, wypłukanie fug, szkody od chemii). Co więcej istnieje wiele innych ryzyk na które jesteś narażony szczególnie wykonując czyszczenie takich powierzchni po raz pierwszy. 


Doradztwo, wyceny i rezerwacje terminów – tel. 720 795 048
Mycie kostki brukowej Kraków Mycie kostki brukowej Tarnów Mycie kostki brukowej Nowy Sącz Mycie kostki brukowej Brzesko Mycie kostki brukowej Bochnia Impregnacja kostki brukowej Kraków Impregnacja kostki brukowej Tarnów Impregnacja kostki brukowej Nowy Sącz Impregnacja kostki brukowej Brzesko Impregnacja kostki brukowej Bochnia Czyszczenie kostki brukowej Kraków Czyszczenie kostki brukowej Tarnów Czyszczenie kostki brukowej Nowy Sącz Czyszczenie kostki brukowej Brzesko Czyszczenie kostki brukowej Bochnia